پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام خبر داد ارتقای روکش و آسفالت جاده های شریانی منتهی به مرز مهران پیش از اربعین/ حمایت مالی شویم، طرح ۱۰۰ درصد اجرا می شود


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام روند اجرای طرح سراسری ادارات کل راهداری را برای لکه گیری و روکش راه های شریانی و ارتقای کیفیت روکش آسفالت راه ها تشریح کرد.

تاریخ انتشار: 1399/02/27

نورالله دلخواه، با اشاره به اینکه انجام این طرح سراسری از ۱۹ فروردین در راه های شریانی استان، آغاز شده است، گفت: تاکنون ۹۵۰۰ تن آسفالت برای لکه گیری و انجام روکش راه های شریانی به پیمانکاران  تخصیص یافته است.

دلخواه با یادآوری این مطلب که وضعیت جاده های استان از نظر آسفالت وضعیت مناسبی نیست، افزود: امسال برای هر استان، یک میلیارد تومان بودجه برای انجام طرح تخصیص یافت که این بودجه تنها ۶۰۰ تن قیر را تامین می کند. در حالیکه امسال حداقل برای لکه گیری و به روزکردن آسفالت ها و آسفالت حفاظتی به ۷۰۰۰ تن قیر نیاز است.

به گفته وی، در سالهای گذشته، قیر رایگان در اختیار ادارات برای انجام اینکار قرار می گرفت و وزارت راه و شهرسازی با وزارت نفت، مبالغ را تسویه می کرد. اما امسال در قانون بودجه، قیر رایگان دیده نشده است و موضوع نقدینگی انجام کار را با مشکل روبرو کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد تا استان ها و همچنین استان ایلام حمایت مالی شوند تا کار به سرانجام برسد.

دلخواه تصریح کرد: از آنجایی که ایام اربعین در پیش است و جاده های شریانی ایلام به مرز مهران منتهی می شود، تمام هدف این است تا قبل از اربعین، لکه گیری و روکش راه های شریانی استان آماده شود.

وی توضیح داد: هم اکنون در تمامی محورهای شریانی، پیمانکاران حضور فعال دارند و کارها در حال انجام است.

دلخواه در عین حال بر لزوم حمایت مالی استان برای انجام طرح تاکید کرد.
مشخصات:
نظرات: *